O nas

Nazywamy się Gosia i Kuba, i razem z naszymi kotami tworzymy Nekonoshimę – niewielką, rodzinną hodowlę norwegów. Oboje uwielbiamy zwierzęta, jednak ze względu na nasze obowiązki zawodowe, zdecydowaliśmy się właśnie na kociego towarzysza.

Zaczęło się od dachowca, ale zawsze myśleliśmy o dużym, puchatym przytulaku. Więc kiedy nasza pierwsza kotka odeszła za tęczowy most, podjęliśmy trochę spontanicznie, decyzję o kocie norweskim leśnym i nie żałowaliśmy jej ani przez chwilę.

Miesiąc po pojawieniu się Krakena, naszego kastrata, postanowiliśmy zapewnić mu kocie towarzystwo i tak na horyzoncie pojawiła się wizja drugiego kota. To przyjacielska bliskość i pomoc Agaty i Magdy z Adsum*PL sprawiła, że z wyborem hodowli nie mieliśmy kłopotu.

Moment, gdy na świecie pojawił się miot I, a w nim Idaja Adsum*PL, był momentem, gdy wiedzieliśmy, że ona dołączy do nas. Tak wcześniej, jak i później często odwiedzaliśmy kocięta i hodowlę, a przyjaźń, która się między nami uformowała, pozwoliła nam się poznać bliżej, a Któregoś wieczoru, widząc jak interesująco rozwija się Idaja, przywiodła nas do pomysłu żeby pod ich skrzydłami wychować jej pierwszy miot.

Nie spodziewaliśmy się, jak wiele radości i satysfakcji może dać codzienne obserwowanie rozwoju kociąt. Uczestniczenie w ich poznawaniu świata i rozwoju ich charakterów. Przepadliśmy… i tak powstała Nekonoshima.

Przy kojarzeniu rodziców kolejnych miotów zwracamy równie dużą uwagę na charakterystyczne cechy rasy takie jak kształt głowy, proporcje ciała, czy tufki, jak i na charakter kotów.

Norwegi bywają nazywane psami w kociej skórze, chętnie towarzyszą człowiekowi w codziennych zajęciach, uwielbiają wszelką interakcję, są gadatliwe i potrafią chodzić na spacery, nie mające jednak wiele wspólnego z psimi wyjściami.

Zależy nam na tym, żeby wychowywać właśnie takie koty. Pewnych siebie, inteligentych, ciekawych świata i ludzi, aktywnych towarzyszy swoich opiekunów.

Dlatego od pierwszych dni, spędzamy z naszymi kociakami dużo czasu, przyzwyczajamy je do kontaktu z człowiekiem. W miarę jak dorastają, spotykają się z naszymi gośćmi, w tym z dziećmi czy psami, poznają wolierę i codzienne życie ludzi.